Press "Enter" to skip to content

Oblékněte postel stylově

0

Postel je dominantou každé ložnice a okamžitě po vstupu do pokoje přitahuje pozornost. Hezky povlečené a upravené lůžko udělá dobrý dojem a bude samo o sobě vkusnou dekorací.

1.       Hlavně nežehlit

Prostěradlům ze lnu adamaškovému povlečení pravděpodobně zvoní hrana. Je s nimi totiž moc práce a na to nemá zaměstnaná žena čas. Proto raději sáhne po ložní soupravě z česané bavlny, která se, pokud ji dobře pověsíte, nemusí žehlit. 
zmuchlaná postel
Stejné je to i s velmi oblíbeným povlečením z krepu, kde disciplinované pomačkání je úmyslem výrobce a má za úkol zdobit. Žehlit pochopitelně není nutné ani froté a žerzejová prostěradla.

2.       Pátý smysl

Hmat je smysl, který zapojujeme do hry nejvíce v ložnici. Vnímání materiálu pak zásadním způsobem ovlivňuje výběr povlečení a prostěradla, protože někomu je příjemnější chladivý damašek, jiný dá přednost hřejivému flanelu. Nevinně vyhlížející krajky zdobící povlečení působí velice romanticky, ale jejich nevhodné umístění může spáči snadno způsobit nepříjemné otlaky, které si s sebou ponese ráno jako cejch až do práce. Stejné potíže mohou způsobit i výrazné výšivky a knoflíky.
Lidská pokožka ocení nejlépe přírodní materiál, který velmi dobře absorbuje pot, a tím je samozřejmě bavlna. Na našem trhu najdete také ložní prádlo z umělých nebo směsových tkanin, nicméně tyto materiály vykazují horší vlastnosti. Neabsorbují pot, zatrhávají se, žmolkují a vzniká v nich statický náboj, výhodou je pouze nižší cena.
ustlaná postel v ložnici 
3.       Sledujte zda:
…materiál dobře saje pot
…se smí prát minimálně na 60 °C
…povlečení vyhovuje rozměrově polštáři a přikrývce
…bude náročné na žehlení
…se zapíná pracně knoflíky nebo tenkým zdrhovadlem

4.       Barevné sny

Volba barev v jakékoliv místnosti v bytě je samozřejmě ovlivněna individuálním vkusem, ovšem k barevnému ladění v ložnici by se mělo přistupovat s větší rozvahou. Pamatujte, že do ložnice patří uklidňující chladivé barvy, které pomohou utišit tělesnou i duševní aktivitu a připravit organismus ke spánku. Odborníci však také tvrdí, že nějaký drobný detail či vzorek na povlečení v teplé barvě plné energie nás při vstávání povzbudí a nastartuje do nového dne.

Oblékněte postel stylově
Ohodnoťte příspěvek
Share