Press "Enter" to skip to content

Future Forces Exhibition

0

V týdnu od 17. do 20. října proběhlo na výstavišti PVA EXPO Praha představení obranných možností České Republiky. Mohli jsme zde vidět pušky, obrněná vozidla, ochranné obleky nebo třeba plně vyzbrojenou helikoptéru Mi-171Š.
puška odstřelovače
Ten, koho zajímají drony a bezpilotní zařízení si zde užil své, byl k vidění český bezpilotní vrtulník Skyspotter 150, dále i roboti na pomocné práce či zneškodňování bomb. A komu by i to bylo málo, tak zde mohl vidět UGV TAROS V2 (bezpilotní vozidlo na obranu).
Ovšem někdo ale radši leží v klidu a “bezpečí” někde v keři nebo na střeše a přesně pro toho tu byli české odstřelovací pušky s užasným designem a tvarem. Některé zaujaly svým dostřelem jiné zase různými vychytávkami (jako například podpěrkou hlavy) – CZ TSR, LA-110 A2 SASS.
Jako doprovodný program se bylo možné zúčastnit různých konferencí a prezentací. Jedna ze zajímavosti je že tu byl i “hackerský koutek” , kde si bylo možné vyzkoušet hledání různých informací o webové stránce, jako například na kterém serveru tato webová stránka běží nebo zneškodňování elektronické bomby (ze stavebnice Arduino).
Ochranné obleky. Ochranné obleky pro policejní pyrotechniky jsou nedílnou součástí jejich ne zrovna lehké práce. Přiznejme se, kdo by chtěl stát metr od odjištěné bomby, která může každou chvíli vybuchnout a má za úkol odpálit budovu. Ale pro to, aby je to neroztrhalo na kusy tu jsou právě tyto obleky, které byli v nejmodernější verzi vystavené i zde na výstavišti.
automatická zbraň
No a na závěr se podíváme na těžkou techniku a vozidla. Nesměli zde chybět ani 2 obrněná vozidla která jsou připravena k obraně (ASCOD 2 a CV90 MkIV). Dále obrněná auta, dodávky a autobusy pro bezpečnou přepravu vězňů nebo plně vyzbrojené “teréňáky” do těžkých terénů, kterým byste se postavit nechtěli (několik desítek litrů paliva navíc, naviják vepředu i vzadu a s kulometem na střeše).