Press "Enter" to skip to content

Poctivá práce

0

Vzpomínám si, když se můj mladší bratr, kterému bylo čtrnáct let, rozhodoval, na jakou školu půjde, tak byl z toho opravdu hodně nešťastný a také takový dost rozpolcený. Protože u nás se vždycky jako na malé děti kladla velká zodpovědnost a také důvěra, že z nás něco dobrého vyroste. Abych se přiznala, já jsem na tohle chování už opravdu hodně zvyklá, protože jsem byla jako první dítě, takže se o mě rodiče hodně zajímali. Ale řeknu vám a přiznám se, že mi tohle opravdu hodně vadilo a docela mě to také zaráželo v tom, proč rodiče stále na nás tak tlačí. Já jsem se proti tomu obrnila, a právě jako starší sourozenec jsem se snažila chránit mé dva mladší sourozence, kteří vůbec nevěděli, proč se tohle tak děje.

Náročná práce.

Oni totiž u mě viděli, že já se proti rodičům někdy vzbouzím, ale rodiče se nikdy nedali. Protože můj malý bratr, kterému bylo těch zmíněných čtrnáct let, tak se rozhodl, že půjde studovat učební obor instalatéra. Mým rodičům se to nelíbilo, oni chtěli po něm, by měl také maturitou, stejně jako já. Jenomže mě tohle bylo úplně jedno. Já jsem si šla dělat https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/zaj%25C3%25ADmat-se-o zdravotní školu kvůli tomu, že mě to bavilo. A když mého mladšího bratra bude bavit instalatérská práce, tak proč by tohle nemohl dělat? A dokonce i můj druhý mladší bratr řekl, že bych chtěl také studovat instalatéra, protože ho to baví.

Práce být musí.

Také se dokonce dozvěděli, že můj kamarád je také instalatér, takže asi mí oba mladší sourozenci si vzali z mého kamaráda příklad, protože jim stále dokola říkal, že instalatéři mají opravdu krásný život. A podle mého názoru je to pravda a také si myslím, že zlaté české řemeslo bude vždycky aktuální a vždycky bude potřeba. Myslím si, že instalatéři jsou tady nutnější a podstatnější než nějaký filozof. Pokud se vám třeba například doma něco rozbije, tak instalatérská pohotovost je tady od toho, by vám vždycky přišli vstříc a pomoct vám. Tohle se právě líbilo oběma mým bratrům. Proto si myslím, instalatéři tady být musí, a to už kvůli tomu, že někteří lidé si vůbec neporadí s tím, když mají třeba únik vody. Instalatérská pohotovost je tedy podle mého názoru opravdu zásadní a také musí být vždy poctivá.