Press "Enter" to skip to content

S plováky se mrazivých dnů nemusíte bát

0

Zazimování bazénu je skvělá myšlenka, především z toho důvodu, že v takové situaci nemusíte vodu na zimu vypustit a ušetříte ji tak do příští sezóny. A nejde zde pouze o vaše menší úsilí při zahájení další koupací sezóny, ale také o peníze, které tak nepochybně ušetříte. Opětovné napuštění bazénu by vás totiž vyšlo na nezanedbatelně vysokou částku.
koupání v přírodě

Pokud jde o konkrétní postup při zazimování bazénu, můžeme si jej shrnout do několika jednoduchých bodů. Za prvé byste měli ověřit kvalitu vody v bazénu. A samozřejmě nejde jen o ověření. Před zazimováním by měla být kvalita vody v bazénu na té nejlepší možné úrovni. Zkontrolujte proto hodnotu pH vody v bazénu a také koncentraci aktivní oxidační látky, které by se měly pohybovat v doporučených rozmezích. V případě, že některý z parametrů není v odpovídajícím rozmezí, měli byste tento nedostatek napravit. Stejně tak je nežádoucí, aby před zazimováním bazénu byl na stěnách nádrže sliz či inkrusty, aby zde byly nějaké nečistoty anebo třeba biofilm. Veškerého znečištění se proto včas zbavte a až poté můžete v zazimování pokračovat.
malé vlnky
Poté snižte hladinu vody pod vstup do filtrace, následně aplikujte speciální chemický přípravek zazimovač, který je potřeba rozptýlit do celého objemu vody v nádrži. Ovšem pozor, nejedná se o nemrznoucí směs. Počítejte proto s tím, že se led ve vaší nádrži v případě mrazivých dnů objeví.
O to, aby nedošlo k poškození stěn nádrže mrazem, se postarají správně upevněné dilatační plováky do bazénu. Ty na své tělo přenášejí tlakové síly ledu a postarají se tak o to, aby riziko poničení nádrže ledem bylo minimální.
chlazení nohou

A jakmile toto vše zajistíte, můžete nádrž klidně překrýt krycí plachtou a nemusíte se bát toho, že by v průběhu zimy došlo k poškození nádrže či znehodnocení vody. Zapomenout byste ovšem neměli ani na vysušení a uschování filtrační jednotky do příští sezóny.