Press "Enter" to skip to content

Nastartujte metabolismus s pomocí jídla

0

·        Vaječné bílky
Nezáleží, jak budou upraveny, zda syrové vařené, šlehné, čí sázené. Jsou levné a dostupné v každém obchodě. Dnes se dají už dokonce koupit i samostatné bílky, pokud jinak neholdujete vejcím. Jsou bohaté na bílkoviny a vitamin D. Metabolismus dokáží nakopnout díky tzn. rozvětveným  aminokyselinám.
 tlukot srdce
·        Čistá voda
Zejména v létě je třeba dávat pozor na pravidelné doplňování tekutin, aby organismus nebyl dehydrovaný. To bývá častou příčinou, proč se právě matabolismus z „úsporných důvodů“ zpomalí. Pro jeho nastartování se doporučuje pít ledově vychlazená voda, protože tělo sí samo musí vynaložit více energie, aby ji ohřálo na tělesnou teplotu a  tím i rychleji spaluje kalorie.
 
·        Bílé maso
Mezi bílé maso se řadí kuřecí, krůtí, či králičí. Pro spalování tuků je nezbytně nutné konzumovat potraviny bohaté na železo, což bílé maso je. Zároveň je lehké, dietní, méně tučné a snadno stravitelné.
 
·        Zelený čaj
Lidstvo ho pije už téměř 5 000 let. Pro tělo celkově prospěšný díky antioxidantům. Obsahuje vysoké množství látky EGCG, která podporuje rychlé spalování tuků.
 
·        Káva s kofeinem
S kávou by se to nemělo přehánět, ač s jedná o velice oblíbený nápoj. Doporučuje se 1 šálek denně.  Lidé, kteří pijí kávu s kofeinem dlouhodobě mají v průměru o 16% v průměru rychlejší spalování, než ti, kteří pijí kávu bez kofeinu.
 
·        Mléko
Jsou sice mezi námi i odpůrci mléka, ale jedno je jisté – vápník, v němž obsažený, má na svědomí to, že pomáhá efektivněji metabolizovat tuk.
 
·        Chilli
Tak, jak chilli paprička pálí v puse, stejně pomáhá i pálit tuky. Chilli obsahuje mimo vitamin C i kapsaicin – jedná se o chemickou sloučeninu, která může rozjet metabolismus na vyšší rychlostní stupeň. Je vhodné dát si denně aspoň jednu lžičku nasekané chilli papričky na jídlo.
 přestávka na kávu
·        Celozrnné těstoviny a pečivo
Nejen, že jsou celozrnné potraviny chutné, ale jsou i bohaté na vlákninu. Celá zrna napomáhají spálit víc tuků, protože tělo musí vydat více úsilí na rozložení a strávení zrn.