Press "Enter" to skip to content

Jak žít zdravě a jednoduše

0

Snad ze všech stran dnes na člověka vyskočí nabídka nejrůznějších diet, výživových plánů a zázračných pilulek. Není však nutné utrácet stokoruny nebo snad i tisíce za podezřelé preparáty. Stačí se poohlédnout zpět a snadno zjistíme, že odpověď na nás čeká hned za rohem. Pokud se zaměříme na období pravěku, kdy bylo vše přímé a jednoduché, všimneme si, že lidé v tehdejší době konzumovali potravu v nezměněné podobě. Jistě, kdekdo může namítnout, že lidé tehdy neměli jak potravu upravit, ale právě v tom tkví její kouzlo. Dnes se s touto stravou můžeme setkat, avšak nese honosný název RAW.
otvírání okurek.jpg

Raw, jak již vyplývá z výše uvedeného je tedy strava bez jakékoliv tepelné úpravy. Zachová si tím veškeré vitamíny a výživové vlastnosti. Navíc bez potřeby využití jakýchkoliv rostlinných tuků nenese stopy škodlivin, které zatěžují organismus. Pokud vás toto téma zajímá, více informací získáte na:

Jestli chce však být člověk opravdu zdravý a fit, nestačí pouze změna jídelníčku. Ruku v ruce jídlu jde samozřejmě pohyb. Díky pravidelnému pohybu se člověk následně nemusí tolik hlídat a může si dovolit nějaký ten gastronomický prohřešek.
zdravý sendvič.jpg

Cestou ke zdraví je tedy třeba dodržovat několik pravidel.

  1. Dostatek spánku Výzkumy ukazují, že člověk by měl naspat zhruba 8 hodin. Což vede k dostatečnému odpočinku organismu a postupné uvolňování energie po celý den.
  2. Vyvážený jídelníček Ať chceme nebo ne, jídlo je základ všeho. Proto je třeba konzumovat jak bílkoviny, tak i zeleninu a ovoce.
  3. Dostatek pohybu Pokud se budeme dostatečně věnovat pohybu, můžeme jídelníček do jisté míry opomíjet. Krátká procházka, či dnes velmi moderní běh je ideálním stimulem pro tělo. Tím dojde ke rozpohybování střev a zvýšení chuti k jídlu, ale také posílení sedacích svalů. Ty jsou následně mnohonásobně odolnější proti přetížení v rámci sedavého zaměstnání.