Press "Enter" to skip to content

Hormonální jóga může pomoci s otěhotněním

0

Tento druh jógy spojuje dohromady Hatha jógu, Kundalini jógu a tibetskou techniku energie. Za zakladatelku je považována Dinah Rodrigues. Původně měla jóga sloužit k hormonální substituci pro všechny ženy v menopauze.
Její výhodou je to, že řeší všelijaké hormonální nerovnováhy. Některé z nich je schopna odstranit úplně a u některých aktivuje tvorbu hormonů. U mladých žen pomáhá na menstruační bolesti nebo jako pomoc při problému s otěhotněním. Velké + má v tom, že probíhá pouze na přírodní bázi, takže se nemusí používat žádná hormonální substituce nebo další léky.

joga

Samotná jóga zahrnuje několik cvičení, kontrolu dechu a práci s energií. Má velmi pozitivní vliv na symptomy menopauzy, mezi které se řadí například únava, deprese či návaly horka. Již po třech měsících cvičení můžete vidět zcela zlepšený váš zdravotní stav. Nějaké ty změny můžete vidět už například po 3 dnech cvičení. Co se týká práce s energií, ta má opravdu velký a pozitivní vliv na psychiku každé ženy, která hormonální jógu kdy vyzkoušela.
Pokud si myslíte, že se cviky naučíte cvičit sami z pohodlí vašeho domova, není to vhodný způsob řešení. Je nutné každou pozici pečlivě provádět, aby se dostavil ten správný účinek. Úplně nejlepší je, když se sestavu naučíte pod kontrolou kvalifikované lektorky.

nahá žena

Ženy, které pravidelně hormonální jógu cvičí, mohou s nadšením říct, že se cítí více svěže, napadá na ně únava, lépe usínají a mají stále dobrou náladu.
Pokud jste si mysleli, že je pouze pro ženy, pak se pletete. Dokonce působí pozitivně i na mužské pohlaví. Zlepšuje kvalitu spermatu, libido a vyrovná stabilitu či deprese.

Skoro ve všech větších městech u nás se můžete na tenhle typ jógy zapsat, ale pozor, místa rychle mizí. Pokud byste rády hormonální jógu navštěvovaly, musíte si místo rezervovat co nejrychleji.
Není ale vhodná pro ty, u kterých není dobré zvětšovat vlastní hormony nebo pro ženy v těhotenství. Pokud máte tedy potíže s psychikou či čímkoliv jiným, zkuste hormonální jógu také vyzkoušet. Třeba právě vám také pomůže a budete si moci užívat života zase naplno.