Press "Enter" to skip to content

Bez mrknutí oka přijdete o všechno

0

Jsou prostě všude okolo nás. Jsou to většinou lidé milí, do kterých byste to v životě neřekli. Jsou to právě ti, kteří se k Vám chovají slušně a kamarádsky, aby si získali Vaši důvěru a potom Vás mohli o všechno obrat. Tihle lidé totiž nemají svědomí, tak jim to vůbec nevadí. Jenže to odnesete bohužel vy, důvěřivci, kteří by se pro ostatní rozdali.
páčidlo na dveře
Na co si dát pozor a jaké jsou jejich nejčastější triky?
· Řemeslník
Každý zloděj si rád pořizuje převleky a k tomuto triku jim stačí jen dostatečná dávka drzosti. Stačí se vyzbrojit vrtačkou a páčidlem a může jít do akce. Vydají se nejčastěji do panelového domu, kde je hodně bytů, klidně na sebe upoutají pozornost hlasitým telefonováním, aby si jich lidé všimli a následný hluk jim nepřipadal podezřelý. A můžou začít vykrádat vytipované byty.

· Jejda, to není moje patro!
Jedná se o klasickou výmluvu přistiženého zloděje, který si teprve objekt vyhlíží nebo se již dal do práce. Stačí mu, když se slušně omluví právě tím, že si spletl patro či vchod a nikomu to divné nepřijde. Znám je i případ, kdy přistižený zloděj, který zrovna vynášel věci z cizího bytu a tvrdil, že si odnáší své věci od bývalé přítelkyně. Jejich fantazie rozhodně nezná mezí.
zloděj s pytlem
· Podomní prodej
Zloději se s tímto trikem obvykle obracejí na důchodce. Přijdou Vám na oko prodat nějaké výhodné zboží, ale když ho pustíte do bytu, obvykle odejde s Vašimi penězi či cennostmi, klíčky od auta a podobně, čehož vy si ani nemusíte hned všimnout. Ale až se po nich slehne zem, je většinou už pozdě.
policista se zlodějem
Doporučujeme velkou obezřetnost a rozhodně dodržovatprevenci před zloději – jako jsou například bezpečnostní dveře s kvalitní vložkou a v neposlední řadě mít také dobré sousedské vztahy, aby Vás mohli sousedé informovat, když si všimnou, že se u Vás něco děje například v čase, když jste na dovolené.