Press "Enter" to skip to content

Banku obejděte obloukem a zkuste to s nebankovní hypotékou

0

Když člověk přijde do banky žádat o půjčku, tak je to vždycky poměrně nejistý podnik. Banka si velice hlídá, komu své peníze svěří a své klienty si velmi důkladně prověřuje. Takže když zde požádáte o půjčku, tak to znamená, že budete muset zodpovědět celou řadu otázek a počítejte s tím, že budou mnohdy nepříjemné. Také budete muset vyplnit pořádnou hromadu papírů.
padající mince.jpg
A druhou takovou objemnou hromadu papírů budete muset do banky donést vy sami, abyste doložili požadované skutečnosti, bez jejichž prověření nejede vlak. Ale to ještě není vše, neboť bude dále potřeba zjistit, zda nejste potenciálně rizikovým klientem ohledně splácení, což byste mohli být, kdybyste třeba měli nějaký záznam v registru anebo nižší příjmy či dokonce jiný než ideální věk (tedy nesmíte být ani příliš mladí, ani příliš staří). A poté, co takový maraton od začátku až dokonce s potem na tváři absolvujete, tak se vám může klidně stát, že vám banka vystaví stopku a ukáže záda. Jednoduše proto, že jste nějakému z mnoha stanovených kritérií nevyhověli, spadli jste do kategorie potenciálně rizikového klienta a na nějakou půjčku tedy můžete rovnou zapomenout.
A takové jednání je přesně to, co mnoho klientů nedokáže skousnout, a proto banky obchází širokým obloukem. Ovšem je to vůbec možné, obejít se při půjčce bez banky?
puzzle bankovka.jpg
Jistě, že to možné je!
Na světě jsou také nebankovní společnosti , které svým klientům nabízejí úplně jiný přístup a podmínky než klasické bankovní domy. Nikdo vás zde nebude zdržovat hromadami papírů, které máte doložit, a dokonce se můžete vyhnout i nepříjemným otázkám na tělo, pokud budete chtít. Jediné, co nebankovní společnosti zajímá je to, zda máte vhodnou nemovitost, kterou se za svou půjčku zaručíte, a to je celé.
Jestliže vám tedy vyhovují podmínky nebankovní hypotéky bez registru anebo nebankovní hypotéky bez dokládání příjmů, kde vaše záznamy v registru či nižší příjem nehrají roli, tak budete s tímto typem hypotéky jistě spokojeni.