Press "Enter" to skip to content

A to tím, že mohou přenášet různé nákazy

0

Přitom se uvádí, že ze všech savců na naší planetě, jsou právě hlodavci tou nejpočetnější skupinou. Jejich zuby jsou to, co jim dalo jméno. Přesněji ty zuby přední. Jedná se o zuby řezáky, jsou to vlastně hlodáky. Přední část těchto zubů je velmi pevná, ale zadní je měkká. A právě díky obrušování uvedené měkčí části jsou tyto zuby neustále ostré. Na vesnicích škodí především dva druhy hlodavců. Jedná se o hryzce a krtky. U těchto dvou druhů je podstatný rozdíl, a to v tom, jaké je pro ně spektrum potravy. Tady je to jasné, hryzec je vyslovený býložravec. Co nám ohrožuje? Obzvláště zahradníci nenávidí tyto hlodavce z důvodu, že ničí hlodáním kořeny mladých ovocných a okrasných dřevin. Ale nejen to. Hryzci je ohrožena nejen naše úroda kořenové zeleniny, ale také i cibule našich okrasných květin.

já nejsem hlodavec

Druhým hlodavcem je krtek, ten také osídlí naše zahrady, ale na rozdíl od hryzce se živí živočišnou potravou a škody vlastně nezpůsobují žírem našich plodin. K jeho potravě patří nejen hmyz a jeho larvy, které mohou být velmi škodlivé, ale také i červi, nebo i hlemýždi. Takže škodlivý není a skutečně rostliny nejsou ani povrchově, ale ani podzemně poškozeny, tedy nakousnuté nebo úplně ohlodané. Ale může se stát, že hrabáním těsně pod povrchem země mohou být krtkem přetržené podzemní kořeny rostlin. A ve městech? Tam je problémem výskyt potkanů, krys a myší. Jak se těchto všech uvedených hlodavců zbavit? Ať už bydlíte na vesnici nebo ve městě, pomůže vám obrátit se na společnost, kde pomou nejen při hubení hlodavců

jsem také hlodavec

Ale také obtížného hmyzu. Ve městech hlavně probíhá hubení myší, potkanů a krys, a to nejen v podzemních prostorách, ale také v panelových i činžovních domech. Samozřejmě, že i v domech rodinných. Tady musí být provedena likvidace těchto škůdců velmi rychlá, ve městech nemají moc přirozených nepřátel a velmi rychle se množí.