Press "Enter" to skip to content

Zkuste sjíždětřeku

0

Chcete dopřát svým dětem zajímavý prázdninový zážitek? Tak co třeba dopřát jim sjíždění řeky? Možná se Vám teď tvář stáhne nelibostí. Představíte si dyskomfort v podobě stanování u řeky, což samozřejmě obnáší celou armádu komárů. Bez sociálního zařízení a bez pohodlí, to opravdu je jen pro lidi, pro které je vodáctví srdeční záležitostí a to co se Vám jeví jako noční můra, je dokonce baví.
dívka ve člunu
Ale na druhou stranu si představte, že se plavíte malebnou krajinou. Řeka má totiž pořádný spád, není to jako loďka na přehradě. Sjíždět řeku, to je jedinečný a nezapomenutelný zážitek a určitě každý by si ho měl alespoň jednou za život vyzkoušet.
Teď si možná vybavíte utonulé vodáky, kteří se na kánoi převrátili. Ano i to se stává, ale ve srovnání se sraženými chodci je to poměrně nízký počet, navíc mnozí z těch utonulých jsou domýšlivci, kteří nedodržovali pravidla.
 

Záleží na Vás, zda na kánoi nebo na raftu

Přesto ti, kteří se bojí vlézt do vratké lodičky, mají k dispozici čluny rafty, které jsou mnohem stabilnější, jsou totiž určeny na sjezd divokých řek jako například rakouská Salza nebo černohorská Tara.
Na druhou stranu kánoe je mnohem svižnější, což ocení především zkušení vodáci.
Pokud si chcete s rodinou dopřát sjíždění řeky, tak můžete využít půjčovny lodí. Záleží na Vás jaký typ a délku úseku si vyberete. Může to být krátký dvouhodinový úsek pro začátečníky nebo také celodenní sjezd pro náročné. V ceně je zapůjčení kánoe, raftu, pádel, ochranných vest a také cesta zpět.
kánoe na vodě
Podél každé řeky, která se sjíždí, najdete hned několik půjčoven, které snadno najdete na internetu.Pro začátečníky je určitě vhodná například řeka Vltava, takže pokud se chystáte do malebných jižních Čech, dopřejte si také dobrodružství na vlnách. Je to jedinečný zážitek, na který budete celá rodina vzpomínat hodně dlouho a pravděpodobně si i napřesrok dopřeje sjezd nějaké malebné České řeky. Stojí to rozhodně za to.