Press "Enter" to skip to content

Trhy a tržiště

0


Někdy prostě člověk jen potřebuje levně koupit. Například se právě teď nastěhoval do bytu a potřebuje rychle a co za co nejmenší cenu sehnat nějaký ten, i starší, nábytek, aby tam provizorně něco měl. Kde jinde se daný člověk podívá, než na tyto nejrůznější internetové stránky? Musí se mít ale na pozoru, protože spousta lidí si vybírá právě takovéto stránky, aby mohli lehce přijít k penězům a nemuseli se řídit jakoukoliv „zárukou“ či politikou.

foťák v polici

Obrázky nejsou vše

Je pravda, že zde můžete koupit klidně i auto – vy se však musíte mít na pozoru, protože nalakovat a pěkně zkrášlit auto je přece jen levnější než jej uvést do bezpečného a dlouhodobého provozu schopného stavu. Pokud tedy kupujete něco takového, nedávejte a nepodávejte si hned ruce, ale vezměte ke koupi také i nějakého kamaráda či odborníka, který se v dané věci vyzná, ať vám může ihned říct, jestli to za ty peníze stojí nebo ne.
 
Spousta prodávajících se totiž snaží nějakým způsobem ošidit – buď dávají přemrštěné ceny nebo se snaží zakrýt vady, tak nějak vymalovat, aby to všechno vypadalo na první pohled pěkně. Dobré je pokládat nejrůznější dotazy – tady se nejvíce pozná, kdo šidí a kdo ne.
asijský trh 

Pozorujte lidi a jak komunikují

Dívejte se jak jedná, pokud člověk nemá co skrývat, rád si s vámi o dané problematice popovídá a možná i poradí. Ale dejte si pozor, předstírat není vůbec těžké, pokud člověk má už nějakou tu praxi. Hlavně se nenechte zlákat na nějaké pochybné slova a sliby:

  1. Vypadá sice špatně, ale ta jede jako ďábel, to se vůbec nemusíte bát, já s ní jezdil pořád
  2. Ten stůl je historický, to je rarita! Takový už neseženete, a já se právě díval všude a nic takového už nikde není, jenom já to prodávám za tak levno, víte co, chci se toho zbavit
  3. Ale prosím vás, tomu nic není. TO jen tak vypadá, holt je to starší ročník