Press "Enter" to skip to content

Půjčovna dodávek zajistí vůz pro vodáky k uložení bagáže

0

Dodávky z půjčoven dodávek Rentcar service se pronajímají pro mnoho účelů, obvykle jde o převážení nějakého nákladu v rámci stěhování, vyklízení bytů, nákupů ve stavebninách apod. Dodávku lze ovšem využít i pro cestování na dovolenou. Jednou z forem dovolené, která má stále své platné místo v naší zemi, je vodáctví.

Vltava v Rožmberku nad Vltavou

Vodáci vyplouvají každý rok na ty nejkrásnější vodní toky České republiky buď se svými plavidly a vybavením, anebo s pronajatými. Půjčoven raftů, kánoí a kajaků je u nás poměrně mnoho, takže máte docela slušný výběr, jak vaši „vodu“ zorganizovat. Pokud si pronajmete komplet vybavení, může se vám hodit i pronájem dodávky. A proč vlastně mít na vodě ještě dodávku, když máme pronajaté lodě?

hrad Rožmberk nad Vltavou

Plujete bez bagáže – jedním z největších úskalí vodní turistiky je hmotnost a objem zavazadel. To si velmi dobře uvědomíte zejména ve chvíli, kdy se ocitnete nad válcovým jezem, a musíte všechna plavidla přenášet po břehu pod jez, protože válcové jezy jsou pro splouvání nejen nevhodné, ale i velmi nebezpečné. V takové chvíli vytáhnete loď na břeh a pak vám dojde, že i s bagáží váží půl druhého metráku. Prázdná loď váží obvykle něco kolem čtyřiceti kilo, a tu snadno přenesete pod jez ve dvou lidech, zatímco na plně naloženou loď bude potřeba lidí alespoň šest. A vykládat před každým jezem zavazadla z lodí znamená ztrácet spoustu času, což je nesmírně otravné.

Máte své zázemí – dodávka se v kempu může hodit pro rozložení stanů, kdy jí zacloníte váš uzavřený prostor před ostatními vodáky, a hlavně máte k dispozici zavazadlový prostor vozu pro skladování vašich věcí. V dodávce nic nezmokne ani nenavlhne. A máte-li zájem, je možné vzít s sebou na vodu i jízdní kola a vylepšit tak plavbu o cykloturistiku. Některé říční úseky jsou natolik zajímavé, že byste si je mohli prohlédnout i od silnice a z výšky, jako například horní tok Vltavy v úseku z Vyššího Brodu do Českého Krumlova anebo na Berounce mezi Kaceřovem a Zvíkovcem a hezký úsek z Týřovic do Roztok a dále na Křivoklát, do Zbečna a do Sýkořice.