Press "Enter" to skip to content

Proč nosit menstruační kalhotky?

0

Menstruační kalhotky se pro vás mohou stát skvělou pomůckou, kterou budete používat v průběhu menstruace. Dokážou vás totiž ochránit stejně spolehlivě, jako například vložky nebo tampóny. Oproti těmto běžným pomůckám ale mají menstruační kalhotky několik nesporných výhod, na které se společně podíváme.

Ekologičtější vůči planetě

Menstruační kalhotky jsou o mnoho ekologičtější variantou vůči naší planetě než jednorázové pomůcky, jako jsou vložky a tampóny. Průměrná žena za život spotřebuje 10 000 vložek nebo tampónů, a s tím, kolik žen na světě je, už je to pro naši planetu pořádná zátěž. Musíte si totiž k tomu připočítat i plastové obaly a podobně. Co se týče odpadu, menstruační kalhotky rozhodně vedou.

ekologie

Snadné použití

Co se týče ekologie, je hodně propagovaný například i menstruační kalíšek. Co ale mluví pro menstruační kalhotky oproti jiným pomůckám, je jejich jednoduché nošení. Jednoduše si natáhnete kalhotky tak, jak si natahujete každý den ty běžné a jdete.

Plavání a sport

Kalhotky můžete samozřejmě nosit při jakémkoliv sportu, ale víte dokonce, že v menstruačních kalhotkách můžete i chodit plavat? Konec aplikace tampónů a myšlení na to, že je musíte mít stále u sebe. V létě tuto skutečnost opravdu oceníte.

plavání

Opakovaně použitelné

Jedny kalhotky vám při správné péči vydrží dlouhé měsíce. Takže budete moci zapomenout na každoměsíční nakupování vložek a tampónů. Jednoduše budete mít své kalhotky vždy po ruce. Určitě je dobré si do začátku pořídit více kusů, abyste je mohly pravidelně střídat, když bude potřeba.

Různé styly

Kdo říká, že si při menstruaci nemůžete připadat sexy? Mnoho dívek volí při menstruaci ošklivé staré prádlo, protože se bojí, že si ho zničí. Menstruační kalhotky mohou vypadat velmi dobře, a dokonce vyhlížet svůdně. Prodávají se totiž v mnoha různých stylech. Ať už chcete tanga, brazilky nebo třeba kalhotky s krajkovou aplikací, to všechno je k dostání.