Press "Enter" to skip to content

Namastit si kapsu a utéct

0

Každý obchodník, který chce přijít k lehkým penězům, se vždy zaměří na tu cílovou skupinu, která ty peníze vydá nejsnadněji. Kromě dětí, které často svým řevem dovedou rodiče k šílenství a ke koupi požadované hračky, jsou dalším pěkně oblíbeným terčem důvěřiví důchodci a utrácející senioři. Proč vlastně se neustále zaobíráme šmejdy, a ne těmi důchodci, kteří se nachytali?
důchod v eurech

Dostanete napít a najíst

Spousta důchodců ráda objíždí podobné akce, protože je tam zdarma jídlo, pití, a ještě si mohou popovídat, málo který, z těch ostřílených, tam jezdí kvůli nějakému zboží. Obchodníci to ví a rádi toho využívají. Důchodci nejsou omezení na svéprávnosti, mnozí nejsou ani v takovém věku, aby byli duševně choří, a přesto se s nimi nejen zachází, ale také se s nimi tak počítá, když se něco stane a opravdu jsou terčem nějakého obchodního podvodu.
 
Často slyšíte titulky „Nebohá seniorka“ nebo „okradený důchodce“ a pomalu vás to dostává do jakéhosi myšlenkového proudu, že staří lidé jsou dementní a nesoběstační a stačí na ně pohrozit prstem a už vám klidně vydají i veškeré úspory. Nejen, že takové smýšlení degraduje důchodce, ale motivuje ty podnikavce, kteří tím spíš začnou cílit svůj „marketing“ na seniory, kteří často spíše nevědí, co by roupama koupili.
důchodci a peníze 

Nebozí důchodci a krutí šmejdi

Nejhorší jsou ty akce, za které důchodci i zaplatí (například pětistovku, i když budou pít čaj a jíst levné chlebíčky). Oni tam totiž chodili dobrovolně, i když se o podvodech a velkých cenách mluvilo zcela otevřeně. Nikdo se nepozastavil nad tím, že možná ti důchodci jsou také na vině. Vždyť přeci, když jedu na takové pochybné akce, tak musím tušit a musím si spočítat, že neodejdu jen tak. Vědí to ti obchodníci a vědí to možná i sami důchodci a stejně se neudrží a jedou tam.
 
Největší gól ovšem jsou takoví, kteří nepotřebují ani ty šmejdy, objednávají všelijaké krámy z internetu a telemarketingu, aby dali něco „dětem“, i když ty si sami vydělávají na sebe, a jsou schopni utratit až nehorázné sumy za ty nejzbytečnější věci na celé planetě. A potom, že šmejdi nemají být šmejdi.