Press "Enter" to skip to content

Nakupování až za hrob

0

Existuje řada způsobů, jak si udělat radost, vylepšit si náladu, překonat krizi rodinnou a pracovní. Ale takováto možnost by měla být pouze krajní a nikdy by se neměla stát naší trvalou součástí.

ruka z monitoru

Specifickým způsobem pro ženy, pokud na ně dolehne splín nebo jiné trápení, je nakupování. Obcházení butiků, prodírání se obchodními domy, to je to, co dělá dámám dobře na duši. A pokud chcete být doma, v klidu, bez lidí, pak není ideálnější možnost než e-shop. Chvilky radosti a uvolnění jsou prostě k nezaplacení, ale je třeba si zachovat i zdravý rozum a také myslet na stav svého účtu či kreditní karty. Protože čeho je moc, toho je příliš a pokud se budete chovat nezodpovědně, můžete se dostat do kolotoče, ze kterého se jen stěží vystupuje a který může skončit i tragicky .

Závislost jako taková je nemoc a pokud k ní dojde, je třeba vyhledat odbornou pomoc. A to neplatí jen o drogách nebo hraní na automatech či požívání alkoholu, drogou může být i nakupování. V těch nejhorších scénářích je zcela jedno, zda věci opravdu potřebujete nebo jestli na ně vůbec ještě máte peníze, tahákem jsou výhodné ceny a velkolepé slevy.

Navíc si postupně z bytu či domu uděláte skladiště všeho možného a nepotřebného, což v danou chvíli ale nebudete vůbec vnímat. Rizikem, které s tímto neomezeným nakupováním souvisí, jde ruku v ruce půjčování peněz, dost často za nekřesťanských podmínek.
kravička na peníze

I když pak přijdou na řadu vlastní výčitky, už to zpět vrátit nejde a nepříjemný pocit je opět nahrazen dalším nákupem. Psychická stránka pak dostává slušnou zátěž, jedinec je stresovaný, trpí výkyvy nálad, hroutí se mu partnerský vztah. Pokud na sobě některé z těchto obtíží začnete pozorovat, pak se snažte věnovat něčemu zcela odlišnému, než je nakupování, dívejte se na celou situaci kriticky, obcházejte obloukem obchody a přestaňte si za každý drobný úspěch kupovat dárečky. A pokud máte pocit, že na to sami nestačíte, není nic jednoduššího než požádat o pomoc své okolí a radu odborníka.