Press "Enter" to skip to content

Na čem staví úspěch prodeje celoročně obyvatelných mobilních domů

0

Prodej mobilních domů má úspěch z několika důvodů. Můžeme si je tu v krátkosti nastínit.

Cena – to je asi to první, co vás bude zajímat. Mobilní dřevostavby jsou celoročně obyvatelné a jejich cena je pochopitelně mnohem vyšší, než u sezonních mobilních objektů, co se např. objevují v některých kempech, ovšem zajímavé skutečnosti zjistíte, jestliže celoroční mobilní domy porovnáte s cenami bytů a rodinných domů, nabízených k prodeji přes inzerenty nebo realitní makléře. Mnoho lidí již zjistilo, že investice do nemovitostí je jeden z nejvýhodnějších způsobů uložení úspor a tak se trh s realitami „rozjel“ do obrovského byznysu s rostoucími cenami. Mobilní dům je pak jednou ze snazších cest, mít svou vlastní střechu nad hlavou.

květiny na zahradě

Pronájem versus bydlení ve vlastním – pronájmy nebývají zrovna nejlevnější, ovšem nejvíce se tato záležitost promítne v dlouhodobém časovém horizontu. Stačí vzít do ruky kalkulačku a vynásobit měsíční nájemné počtem měsíců a let, které tu budete trávit. Bývají to horentní sumy, ale hlavně doslova vyhozené peníze do cizí kapsy.

srdce v živém plotu

Záleží na výběru lokality a pozemku – prohlídkou ukázkové stavby mobilního, celoročně obyvatelného domu, snadno zjistíte jeho přednosti a tak není natolik obtížné se pro některý z nich rozhodnout, ovšem náročnější krok bývá obvykle pořízení vhodného pozemku. Výhodu mají ti, co např. vlastní starou a pouze sezonně obyvatelnou rekreační chatu, kterou nechají strhnout, a na jejím místě postaví mobilheim.

Bydlení v přírodě – některým lidem doslova „leze krkem“ pobyt ve městě. Mají už dost chronického stresu, hluku, smogu a typického chaosu v městských ulicích a obchodních centrech. Máte-li možnost bydlet daleko odtud, neváhejte, jde mimo jiné i o vaše zdraví, které máme jen jedno, a za peníze si jej nekoupíte ani s nejlepší lékařskou péčí.