Press "Enter" to skip to content

Můj vlastní džob

0

Všechno v životě má svá pro a proti, nic není jen černé nebo bílé, mince má dvě strany, stejně tak je tomu s businessem. A jak říká jedno české přísloví „Kdo se bojí, nesmí do lesa“. Pokud nezkusíte rozjet svoje vlastní podnikání, možná už se k tomu v pozdějších letech neodhodláte a bude vás to mrzet. Samozřejmě vrhat se do něčeho bezmyšlenkovitě po hlavě, také není ideální. Třeba se vám nebude dařit nebo to nebude mít dlouhé trvání, ale určitě vás nebude nikdy v budoucnu užírat myšlenka, že jste to alespoň nezkusili. Ale proč by se zrovna vám nemělo zadařit?
namalovaný podnikatelský plán
Dělejte to, co opravdu dobře umíte. Třeba právě nad vámi svítí ona šťastná hvězda, která vás povede dál na vaší businessové cestě.
A pokud potřebujete vidět černé na bílém hlavní důvody, proč do toho jít, pak je tu několik hlavních, která vám pomohou se rozhodnout, pokud ještě tápete a jste nerozhodní.
Buďte tak trošku šílenec, využijte na maximum jak své dobré, tak i špatné vlastnosti, nenechte se nikým zviklat ani rozhodit, ale zároveň se naučte i naslouchat tomu, co se děje kolem vás, nejen ve vaší těsné blízkosti, ale i v celém vašem oboru, jak v Čechách, tak i za hranicemi.
brýlatý mladík
Jestliže v sobě máte nějaké obchodní geny, pak je to velké plus. Nebuďte laxní, nic se neděje samo, přičiňte se o to, aby se dělo to nejlepší pro vás, nebojte se změn a nevyhýbejte se jim, bez pokroku to prostě nepůjde. Snažte se najít něco, co tu ještě nebylo. Buďte horliví, snažte se myslet pozitivně a nenechte se otrávit, nikdy a ničím. Odnaučte se říkat slůvku „ne“ a stejně tak ho neakceptuje od ostatních. Práce může být i koníčkem, zábavou, ale nezapomínejte kvůli ní na své nejbližší. Pokud jste razantní a chcete si věci dělat po svém, nebýt pod něčí taktovkou, pak je business pro vás jako dělaný, nebudete totiž nikomu podřízení a budete svým vlastním pánem.