Press "Enter" to skip to content

Lasergame – hra, která vás vtáhne do děje!

0

Lasergame(někdy označována také jako lasertag) je hra, ve které hrají 2 týmy proti sobě. Využívají se při ní technologie, laser jako zbraň a určitá dávka adrenalinu, sportu a sci-fi. Tuto hru si můžete se svým týmem (rodina, přátelé či kolegové a jiní) zahrát ve specializovaných arénách pro lasergame nebo i venku a vůbec nezáleží kolik je Vám let. Pokud se cítíte dost čilí na běhání po aréně, neváhejte a zahrajte si ji. Výjimka platí pouze pro hráče mladší 15 let, kteří potřebují výslovné vyjádření od zákonného zástupce, který je musí na lasergame doprovodit. Budete po sobě střílet laserovými zbraněmi a plnit různé úkoly a zneškodňovat členy nepřátelského týmu, za což se Vašemu týmu budou přičítat body. Lasergame je velice napínavá hra, která Vás naladí a hra Vám bude připadat jako realita! Než si zajdete na lasergame, zjistěte si více informací a také podmínky arény na jejich webových stránkách, do které se chystáte jít, kde se dozvíte kolik hráčů v dané aréně musí mít Váš tým a jestli se dá za poplatek hrát například i ve dvou.

lasergame

Laser game v ČR

V České republice se lasergame nehraje na profi úrovni. Spíše je to hobby hráčů, kteří se vrací do arén pro vybavení a hrají tuto adrenalinovou hru jen pro zábavu a odreagování se. U nás v ČR máme zhruba 27 arén. Tudíž je u nás velmi oblíbená. Oproti Slovensku určitě, jelikož tam mají pouze 9 arén určených pro lasergame.

Jak lasergame probíhá?

V aréně bývá úplná tma, jen překážky jsou osvětlené tak, aby byly dostatečně viditelné. Lasergame je zcela bezpečná hra. Pokud Vás někdo z nepřátelského týmu zasáhne svým laserovým paprskem, nemusíte se bát, že by Vás to bolelo. Opravdu ho ani neucítíte, jen uvidíte, jak na Vás paprsek míří. Zásah sejme vesta, kterou dostanete v aréně na sebe. Takže tedy oproti Paintballu či Airsoftu na sobě nebudete mít žádné modřiny. Hra trvá 15 minut zhruba. Před hrou si musíte zvolit herní mód. Hlavním cílem je nasbírat, co největší počet bodů za opakované střelení nepřítele, tudíž hráče soupeřícího týmu. Pokud vás někdo sejme, vesta tento zásah zaznamená, na 5 vteřin jste mimo hru a to je pravý čas na to se rychle schovat nebo se přemístit.

Co je potřeba za výbavu?

Postačí, když si s sebou vezmete pevnou obuv a tmavé oblečení a oblečení na převlečení. Tmavé proto, aby Vás nepřátelé ihned neobjevili. Pití a popřípadě ručník na setření potu či sprše po hře.

střelba

Jak se bodují zásahy?

Většinou je to tak, že pokud vy trefíte protivníka, máte za to 100 bodů. Pokud on trefí Vás je to -50 bodů. Na konci hry je Vám představena statistika hry, kdy se dozvíte, kolikrát jste někoho zasáhli vy a kolikrát jste byli zasaženi protivníkem. Také se dozvíte, jakou máte mušku a nakolik byly Vaše střely přesné a kolik dohromady padlo výstřelů.