Press "Enter" to skip to content

Kupujeme mrazák

0

Než si koupíme mrazák, musíme si dobře rozmyslet, jaký typ bychom chtěli. Máme na výběr zásuvkový nebo truhlicový. Každý typ má své výhody a nevýhody.
Zásuvkovýmá několik zásuvek, které se většinou vyrábí pro lepší přehlednost, z plastu.  Pokud jej otevřeme, tak stačí jen krátká doba a vnitřek přístroje se ohřeje.
Truhlicový neboli pultový při otevření neztrácí tolik chladu a můžeme do něj dát větší kusy masa. Přehlednost obsahu už je horší a zabírá více prostoru.
ledová textura
Před nákupemsi nejprve si změříme prostor, kam mrazák umístíme. Podle toho vybereme také klimatickou třídu, ve které nám bude správně fungovat. Zajímat bychom se měli také o spotřebu energie. Je to stejné, jako u všech spotřebičů, nejúspornější je mrazák ve třídě A+++.

Mrazáky se čtyřmi hvězdičkami dosáhnou teploty -24 až -27°C. V nich můžou být potraviny o nějaký ten měsíc déle, než se uvádí na obalech, zhruba půl roku.
Se třemi hvězdičkami je teplota -18°C. Tu se řídíme datem spotřeby na obalu.
Dvě hvězdičkynám říkají, že teplota klesá na -12°C a potraviny vydrží asi týden.
Mrazák s jednou hvězdičkou má teplotu -6°C a je určen jen pro krátkodobé skladování.
zmrzliny v mrazáku
Zajímat bychom se také měli o kapacitu zmrazování. Je to číslo, které udává množství potravin v kilogramech, které je mrazák schopný během 24 hodin zamrazit, bez toho, aby došlo ke znehodnocení těchto potravin. Další věc, o kterou bychom se měli zajímat, je pohotovostní stav. Ten nám řekne, jak dlouho vydrží potraviny zmrazené, pokud vypne elektrický proud.
čerstvé a kvalitní maso
Lepší mrazáky jsou vybaveny zvukovou signalizací, když zůstanou otevřená dvířka, některé jsou vybaveny samoodmrazováním, takže jejich provoz je bezúdržbový. Některé mají funkci super mrazení, což znamená, že mrazák prudce zamrazí nové potraviny a zabrání rozmrazení již zmrzlých potravin. Na madle mrazáku může být klíč. Pokud máte mrazák umístěný ve společných prostorách, můžete ho i zamknout., aby vám někdo jeho obsah nevyjedl.

Vybírejme dobře, dnes by měl mrazák mít 4 hvězdičky, zmrazit aspoň 12 kg potravin za den a vydržet bez elektrického proudu minimálně 15 hodin.