Press "Enter" to skip to content

Je neera sirup skutečně účinný na detoxikaci těla?

0

Je smutným faktem, že naprostá většina z nás rozhodně nežije zrovna zdravým životním stylem, ať už co se týče pohybu, prostředí, ve kterém se pohybujeme, nebo stravy. Máme sedavé zaměstnání, obvykle pracujeme v centrech měst či v částech, kde je vzduch zvláště znečištěný výpary z automobilů, a co se jídla týče, není třeba ani mluvit.

Není pochyb o tom, že toto vše představuje pro náš organismus zátěž, se kterou se musí vypořádat. A mnoho z nás se mu to snaží usnadnit. Například tím, že podstupuje pravidelně, obvykle na jaře, detoxikační kůru.

detox1

Ta znamená obvykle půst a pití specifických nápojů a potravin, jako je například neeera sirup nakliceno.cz. Ty mají pomoci odstranit z našeho těla toxiny, které se v něm za předchozí období nahromadily. Nejčastěji si lidé tímto způsobem čistí játra a ledviny, což jsou orgány, které filtrují v našem těle krev a zbavují ji škodlivin.

To vše zní skutečně dobře. Můžeme tak pokračovat v našem životním stylu, a veškeré následky jednoduše odstraníme týdenní kůrou. Tak jednoduše to ale nefunguje. Předně, v játrech ani ledvinách se žádné látky nehromadí, alespoň ne takové, které by bylo možno jednoduše vyčistit. Veškerý odpad, který vyfiltrují, posílají okamžitě pryč.

detox2

Jistě, náš životní styl může mít nepěkné následky, avšak není to způsobeno žádnými „toxiny“, nýbrž obvykle nadbytkem či naopak nedostatkem některé látky v naší potravě. A vzhledem k tomu, že se nejedná o odpad, nýbrž o něco, co tělo normálně přijímá, pak tyto látky, až na výjimky, játra ani ledviny nevyfiltrují.

A proč se tedy mnoha lidem po detoxikační kůře uleví? Protože se jedná obvykle o lehkou stravu, plnou vitaminů a minerálů. To jednak dá možnost tělu, zvyklému na těžká jídla, si odpočinout a navíc mu to dodá i zdravotní podporu.

Pokud však chcete být zdraví, je nutné jíst bohatou, vyváženou stravu, a to po celý rok. Jen tak se vyhnete zdravotním problémům.