Press "Enter" to skip to content

Jak vybírat květinu podle symboliky

0

Výběr květiny může pro někoho značit důležitý krok. Ať už se jedná o přítelkyni, nebo o člena rodiny, můžete domu druhému dát najevo, že jej milujete, vážíte si jej, či chcete, aby mezi vámi kvetlo kamarádství. Symbolika květin v mnoha ohledech znamená dosti podobné věci. Některé se ale zdají stejné, a přitom mezi nimi najdete poměrně velký rozdíl. Dnes si jich pár představíme.

 letní zátiší

Láska

Láska má význam v mnoha květinách. Klasiku, kterou byste hledali, je rudá růže. Kromě toho ale dané osobě můžete předat afrikán. Ten značí kromě lásky i odhodlanost zdolat všechny nástrahy. Další květinou, která řekne obdarované osobě „miluji tě“ je bílý karafiát.

 

Upřímnost

Pokud ji chcete vyjádřit, jistě hledejte gerberu, krásnou, a přitom jednoduchou květinu. Pravda však náleží bílé květině s mnohem výraznějšími květy, a tou je Chryzantéma.

 

Pýcha

Jistě květina, která se s tímto setká již v názvu, je narcis. Údajně se chlapci trpící přehnanou sebeláskou proměňovali v narcisy. Ovšem kromě nich jsou zde i slunečnice, které znázorňují pýchu. Se stejnou vlastností se setkává i žlutý tulipán. Pokud byste však zvolili tulipán jiné barvy, například červený, jeho významem vyjádříte lásku. Hlídat si musíte tedy nejen druh, ale v mnoha případech i barvu.

 

Naděje

Je třeba zmínit i naději, jelikož ta nás neustále žene dopředu. Proto ji mnoho lidí vyhledává. Ať už se jedná o naději lásky, úspěchu, nebo čehokoliv jiného, bez ní by náš život zůstal nenaplněný. Naději symbolizuje například frézie, iris, jistým způsobem i chryzantéma. Naopak bílá fiala značí konec naděje, zoufalství. Tato symbolika pochází totiž z legendy o pasákovi, kterého milovala bohyně. Kvůli neopětované lásce jej unesla a on ze zoufalství spáchal sebevraždu. Na místě s jeho krví vyrostly fialy.

 červené květy

U symboliky květin si sami můžete zkusit, jestli vám daná květina opravdu připomíná řečené vlastnosti. Pokud si propojíte barvy, vzhled a tvar, jistě vám pocitově alespoň některé z nich budou dávat smysl.