Press "Enter" to skip to content

Jak si zavčasu sehnat zubního specialistu

0

Na internetu se často setkáte s příspěvky zoufalých lidí, kteří nemohou sehnat zubního lékaře pro sebe, nebo své děti. Kliniky jsou často plné, a lidé mnohdy otálejí, až je nakonec pozdě. Návštěva zubní kliniky by přitom měla proběhnout minimálně dvakrát ročně v podobě preventivní prohlídky. Často si říkáte, že nebudete chodit k zubaři, když vás zuby nebolí, jenomže ve chvíli, kdy vás bolet začnou, už je příliš pozdě. Problémy s chrupem je potřeba řešit zavčasu, a nejlépe jim umět předejít. Proto nemarněte čas, vyhledejte zubaře, projděte si vnitřní řád ordinace, a objednejte se. I u zubařů, kteří stále přibírají nové pacienty, totiž můžete čekat na ošetření až několik měsíců. Jak tedy sehnat zubaře?

u zubaře

Volte to nejlepší

Nejlepší kliniky nabízejí moderní prostředí vybavené moderním vybavením, a mnohdy mají i spoustu poboček. Například klinika Clinic+ má své ordinace hned v několika městech České republiky. V Praze, v Mělníku, v Roudnici nad Labem, a v Horních Počaplech. Je lepší si trošku zajet pro tu nejlepší péči, než pak celý život trpět na zuby. Větší kliniky také často zaměstnávají jen ty nejlepší odborníky, a nabízí větší množství služeb.

Jak a kdy do ordinace?

Do ordinace je vždy potřeba se objednat. V akutních případech však často stačí zavolat, a vezmou vás hned, jakmile to bude možné. Kromě toho je potřeba absolvovat minimálně dvakrát ročně preventivní prohlídku, kde se zjistí, zda je váš chrup v pořádku, a případně vám dají termín na opravu zubů.

Kromě klasické návštěvy zubaře je potřeba navštěvovat také dentální hygienu, kde vám specialista profesionálně vyčistí zuby, zbaví je přebytečného plaku, zubního kamene, skvrn od nápojů, a poradí vám, jak se správně starat o svůj chrup.

zubní ordinace

Otázka peněz

Možná vám nyní připadá zbytečné platit za některé zákroky, nebo za dentální hygienu, ale věřte, že ve výsledku nakonec ušetříte. Díky správné a preventivní péči nedojde k tomu, že byste museli podstupovat mnohem dražší, a náročnější lékařské úkony.