Press "Enter" to skip to content

Jak poznat nízkou hladinu testosteronu

0

Testosteron? Ptáte se co to je? To by měl snad vědět každý. Spoustu lidí, hlavně ženy to nazývají jako mužský hormon. Takže je nezbytnou součástí muže. Třeba takovou výkonnost u muže, nejen v intimním životě. Hormon produkuje ve varlatech muže. Hladina testosteronu u muže se mění a postupně se snižuje ve věku 25-30 let. Testosteron je i hlavní součástí sportu, kde je důležitý pro tvorbu svalové hmoty. Takže k čemu je tedy vůbec dobrý?

  1. k růstu svalů
  2. psychickou pohodu
  3. spalování tuků
  4. a to hlavní, sexuální touhu

testosteron

Ale co se stane když se testosteron vytrácí a vy tak díky tomu máte nízkou hladinu testosteronu. Jak to tedy poznáme, že nám chybí.

Určitě varovný signál je únava, stres, nedostatek spánku, i když se tak necítíte. Ztráta svalové hmoty. Další jsou třeba nálada, jako na houpačce, jednou dobrá, po druhé špatná. Nejspíš ten nejzásadnější problém co trápí většinu mužů je sexuální libido. pokud sexuální touha u muže pomine i přes všechny snahy, je dobré vyhledat odborníka, který vám s tím problémem pomůže.

Ale testosteron nemají jen muži, ale také i ženy. Spousta lidí si myslí opak. Ženy ho taky potřebují pro normální fungování v životě. Bez testosteronu může i u žen vzniknout mizivá touha po sexuálním styku a dokonce se může stát, že žena kvůli nízké hladině může být i neplodná. Kromě oho by je mohla čekat i operace vaječníků. A někdy se projeví anorexie.

test

Proč tedy ženy taky potřebují testosteron.

  1. to nejdůležitější v životě každé ženy je mít dítě. Takže plodnost
  2. stejně tak u mužů je důležitý k nabírání svalové hmoty
  3. a taky tedy to sexuální libido

Pokud pociťujete, že vám testosteron chybí, i když si ho tělo do jisté míry umí vytvořit samo. Je důležité změnit svůj životní styl. Nemusí se hned řešit různými léky. Jsou i další faktory jak to změnit. Ale kdyby se vám to nedařilo, tak si projděte stránku, kde se o testosteronu dozvíte více a třeba i jak ho můžete nabudit.