Press "Enter" to skip to content

Hubnutí a svačinky

0

Hubnutí je vhodné ve chvíli, kdy trpíte velkou nadváhou nebo obezitou. To, jak si se svou váhou http://www.extra.cz/jak-to-ma-ewa-farna-s-vahou-tohle-je-5-jejich-uprimnych-vyjadreni stojíte, si můžete zkontrolovat pomocí indexu BMI Bmikalkulacka. Pár kilo navíc je záležitostí spíše estetiky, jestli se dotyčný ve svém těle cítí dobře, nebo ne. Výraznější nadváha anebo obezita vás ale již může ohrožovat na zdraví a proto je potřeba ji řešit.

Spousta obézních lidí má problém s tím, že jsou zvyklí celý den neustále něco svačit a uzobávat. Támhle kousek toho, tady hrst brambůrků, tady kousek čokolády…možná si to ani neuvědomíte, ale v těchto svačinkách jste schopní sníst třeba většinu svého potřebného denního příjmu. A k tomu si přidáte ještě snídani, oběd a večeři a hned tu máte důvod, proč vaše váha neustále roste.

čokoláda

Svačiny nejsou nezbytně nutné k životu. Někomu sice vyhovuje jíst pětkrát denně po malých porcích, a je to v pořádku, ale jiným zase více vyhovuje jíst třeba třikrát denně větší jídlo. Svůj denní příjem si rozložte podle toho, jak to vyhovuje vám, ne podle toho, co vám říkají nejrůznější články na internetu. V hubnutí záleží na kalorickém deficitu, tedy, že byste měli za den zkonzumovat určitý počet kalorií. A je v podstatě jedno, jestli je sníte v rámci dvou jídel, nebo šesti.

jogurt

Pokud svačinky ve svém jídelníčku chcete, vybírejte si takové, které jsou zdravé a vašemu tělu prospěšné. Vhodnější jsou spíše nízkokalorické svačinky, které vás zasytí ale nezaplní vám moc denního příjmu. Rozhodně nejsou vhodné sladkosti, brambůrky, sladké pečivo a podobně. Zvolte spíše ovoce, zeleninu, bílý jogurt, celozrnné pečivo se šunkou nebo sýrem, případně v džemem, který obsahuje vysoký obsah ovoce. Můžete si také dát menší porci ovesné nebo rýžové kaše. Vhodné jsou také ořechy, ale pozor, nepřežeňte to s jejich množstvím, jelikož mají v sobě poměrně vysoký obsah kalorií.