Press "Enter" to skip to content

Hry nejsou jen pro děti

0

Jak se tedy zabavit, nejsme-li již dětmi, a přesto chceme aspoň na chvíli prchnout z reálného světa povinností, stresu a starostí? Možností je poměrně dost.
Ti z nás, kteří bydlí ve městě, to mají z hlediska dostupnosti různých aktivit snazší. Domluvíme se s přáteli a můžeme se společně vydat na bowling, kulečník, minigolf apod.
V poslední době jsou ve městech k vidění poutače a plakáty, které nás zvou k vyzkoušení některé z tzv. únikových her.

muž u kulečníku
Pohybově založení lidé mohou zvolit akčnější druh zábavy. Hrajako paintball zajistí dostatečné fyzické i psychické odreagování od reality.
Bowling – podobá se kuželkám, ale nejsou to kuželky. Zamluvíme si bowlingovou dráhu vybavenou 10 kuželkami, sadou speciálních koulí, zapůjčíme speciální obuv a můžeme začít hrát. Hráči se střídají, porovnávají výsledky a samozřejmě mezi sebou soutěží, kdo bude v turnaji nejúspěšnějším.
Kulečník –asi všichni známe kulečníkový stůl, tágo a kulečníkové koule. Hra je to již sofistikovanější, je třeba mít určité dovednosti, kterým se však lze naučit.
figurky a koule na bowling
Minigolf –musíme najít hřiště vybavené různými dráhami s překážkami a jamkou. Po zaplacení vstupu obdržíte míček, minigolfovou hůl a můžete se začít snažit. Úkolem je umístit míček pomocí hole do jamky. Ten však musí na své cestě překonat nejednu nástrahu. Podmínkou je pěkné počasí, protože dráhy bývají většinou venku.
Únikové hry – zde očekávejme značnou dávku adrenalinu. Hráč je nejčastěji zamčený v místnosti a musí se snažit najít cestu ven. Témata her se liší, jedná se třeba o únik z vězení či pevnosti, dům duchů apod.
Deskové, stolní a společenské hry – kdo raději relaxuje v klidu domova, může pozvat přátele a zahrát si některou společenskou či deskovou hru. Nemusí se jednat o klasické Člověče, nezlob se!. Na trhu je mnoho zábavných her pro dospělé, které dokáží pořádně zaměstnat mozek. Hry je možné si i zapůjčit nebo si je zahrát přímo v herně.
A pak že si hrají jen děti. Vyzkoušejte některou z nabízených možností a určitě nebudete litovat.