Press "Enter" to skip to content

Elektrocentrála se může hodit vždy, jak ji ale správně vybrat?

0

Rádi byste si pořídili náhradní zdroj elektrické energie pro případ potřeby? Elektrocentrála se může hodit vždy, jak ji ale správně vybrat? Na co se zaměřit?

Elektrocentrála se může hodit vždy, jak ji ale správně vybrat?

Nikdy nevíte, kdy se může hodit náhradní zdroj elektrické energie, v místech kde přípojka není, jsou elektrocentrály téměř nutností, ale i v domácnostech nebo na chalupách se občas může hodit náhradní elektrický generátor. Jak při výběru postupovat a z čeho vlastně můžete vybírat, když potřebujete nutně elektřinu a nejede proud? Zaměřte se především na výkon.

pexels-photo-355948

Benzínové jsou nejpoužívanější

Elektrocentrály jsou spolehlivé a do chodu jsou uvedeny téměř okamžitě. Přitom fungují zcela samostatně, je pouze nutné nalít do nich to správné palivo, každá taková elektrocentrála má totiž svůj motor. Nejběžněji využívané jsou určitě ty benzínové. Fungují dobře, avšak nepatří k těm nejvýkonnějším, jsou určeny pro krátkodobý chod, nevydrží v chodu například po celý den. Benzínové centrály se dají použít kdekoliv, je třeba počítat pouze s jejich větší hmotností. Ony celkově elektrocentrály nepatří k těm nejlehčím věcem, jako doplněk si k nim ale můžete pořídit praktický vozík, který přesun z místa na místo v případě potřeby značně usnadní.

Plynové nebo naftové

Při výběru elektrocentrály je potřeba ohlížet se po výkonu dané centrály, například ty naftové jsou mnohem výkonnější, než ty benzínové nebo plynové. Naftové generátory vydrží bez problémů napájet přístroje i celý den, patří k nejvýkonnějším na trhu a využívají se i pro potřeby větších objektů. Ty plynové zase patří k těm lehčím a menším typům, vhodné jsou například na cesty. Navíc plynové generátory jsou šetrné k životnímu prostředí a i na spotřebu jsou hodně ekonomicky výhodné.

pexels-photo-355904

Využití náhradních zdrojů elektrické energie je široké, hodit se mohou během výpadku elektřiny v domácnostech, ale i na chalupách nebo na stavbách, ale také při cestování obytným vozem a podobně. Zkrátka všude, kde je potřeba dostat se k připojení na elektřinu.

Právě to, kde chcete generátor využívat nebo to, jak často jej budete používat, by mělo rozhodovat i při samotném výběru.