Press "Enter" to skip to content

Co nám přináší život v zahraničí

0

Zkušenosti a nadhled
Možná, až v jiné exotické zemi zjistíte, kolik nabízí Vaše rodná země krásy. Tím, jak jste byly obklopeny všemi domy, rybníky a loukami od dětství, Vám ani nepřišlo, že byste je měli nějak obdivovat. Na své cestě poznáte nové lidi, kteří mají v zahraničí úplně jinou mentalitu. Buď budete zklamáni nebo naopak velmi překvapeni, jaké mezilidské vztahy nabízí nová země. Lidé často právě svou zemi opouštějí z důvodu nějakého osobního restartu např. chce se vyhnout stresu nebo se cítí, že ho něco dusí. Někteří naopak hledají nové pracovní příležitosti nebo prostě jen změnu klimatu. Tak jako tak hlavní je pro toho, kdo se na čas odstěhuje z ČR jediné, a to změna.
pracuje na pláži

Silná přátelství
Budete se muset na nějaký čas rozloučit s rodinou, přáteli a kolegy z práce, což Vás asi hodně zabolí u srdce. Na druhou stranu Vám to přinese to nejdůležitější, a to, že Vaše vztahy zesílí a budete se jich více vážit. Všude, kde se objeví vzdálenost mezi lidmi, pouto jejich vztahu zesílí. Až daleko od domova si člověk opravdu uvědomí svoje priority, to, co je pro něj nejdůležitější. Výhodou je, že v dnešní době můžete kdykoliv sednout do letadla a za pár hodin jste u svých nejbližších doma.
žena na houpačce
Vnitřní pocit viny vůči nejbližším
Možná s Vaším odjezdem do zahraničí nebudou Vaši známý a rodina dvakrát souhlasit, a tak se později vynoří tak trochu sžíravý pocit viny. Někteří Vám mohou začít závidět, přece jenom úspěch někteří lidé neodpouštějí. Je však důležité si uvědomit, že je to Váš život a nikoho jiného. Mnoho lidí, kteří závidí ani netuší, že problémy se vynoří všude, ať už žijete v Čechách nebo v zahraničí. Můžete být nemocní, platíte účty a řešíte rekonstrukci bytu. Je jen na Vás se pocitu viny nepoddávat, protože ač si Vaši blízcí myslí, že jste daleko a málo se vídáte, možná se v konečném efektu vídáte častěji, než když jste bydleli doma.