Press "Enter" to skip to content

Chcete se udržet fit během karantény? Stačí vám 4 cviky

0


Mnoho lidí muselo během karantény změnit své zvyky a mnoho z nás také začalo pracovat z domova. To jen podporuje fakt, že celý den sedíme a nevěnujeme tolik času pohybu. Jak se můžete vrátit do formy nebo zůstat fit, i když jsou posilovny zavřené a nechce se vám chodit ven mezi lidi? Stačí, když budete mít doma podložku na jógu s obalem Cvicdom a soustředíte se na čtyři komplexní cviky. Jedná se o:

  • pozice prkna (plank),

  • dřepy (squats),

  • široké kliky (push-ups),

  • angličáky (burpees).

Pozice prkna plank

Pozice prkna

Tomuto cvičení je často říká také planking. Je velmi jednoduché a přitom velmi efektivní. Stačí se opřít o dlaně nebo předloktí, přejít na špičky a napnout celé tělo. Tímto způsobem můžete posílit střed těla, břišní a zádové svaly, hýždě, svaly zadních stehen a ramena. Ideální je začínat pouze na 10 nebo 20 vteřinách a postupně přidávat. Nejdůležitější je, abyste neprohýbali záda!

Dřepy

Všichni je známe, protože jsme je museli dělat ve škole. Jde o velmi efektivní posilování čtyřhlavých svalů stehenních, zadních stehen, přitahovače na vnitřní straně nohou, velkého sedacího svalu i páteře. Zásadní je správná technika, kterou většina lidí nezná. Držet musíte rovná záda, paty na zemi a kolena na šíři ramen. Nemusíte jít nutně až dolů, pokud nejste schopni udržet správnou pozici.

Žena dřepy squats

Široké kliky

Nyní zapojíte kompletně horní část těla. Kromě toho, že posílíte ruce, si můžete také srovnat záda a stabilizovat své lopatky i lokty. Nejlepší je začínat variantou tzv. dívčích kliků s koleny na zemi. Ať se ale rozhodnete pro cokoli, musíte vždy myslet na zpevněný střed těla. Při nesprávné technice nebude efekt takový, jakého byste mohli dosáhnout.

Angličáky

Tento cvik je trochu náročnější a pravděpodobně se u něj skutečně zapotíte. Jedná se kombinaci dřepu, kliku, dřepu a výskoku. Právě z tohoto důvodu jsou angličáky tak efektivní, protože spojíte vše dohromady. Nemusíte je dělat rychle, abyste dosáhli svého cíle. Klíčem je (stejně jako u ostatních) správná technika a pevné držení těla.