Press "Enter" to skip to content

Cestujte po republice

0

Česká republika nabízí neuvěřitelný počet míst, kde se dá trávit dovolená. Vezměte si, že republika je rozdělená na 14 krajů, takže kdybyste si řekli, že každý rok poznáte jeden z nich, máte na docela dlouhou dobu vystaráno. Máte týden dovolené? Na poznání celého jednoho kraje je to žalostně málo. Zkusme třeba namátkou Jihomoravský kraj. Můžete začít v Moravském krasu, navštívit Macochu a Punkevní jeskyně, ale jeskyní je tam mnohem víc. Můžete navštívit také Lednici a celý Lednicko-Valtický areál. Samotné Brno byste jistě také neměli vynechat. A co návštěva nějakého sklípku v okolí Mikulova nebo Břeclavi? ZOO v Hodoníně? I kdybyste měli pečlivě připravený itinerář, týdenní, ale ani 14denní dovolená vám na to stačit nebude.

Olomouc

Každý kraj má svoji hlavní dominantu, kterou turisti hojně navštěvují, ale také hodně míst, o kterých ví jen místní, a které byste si vždy měli zjistit v místě svého ubytování. Určitě vám je každý rád prozradí. Pokud byste třeba zavítali do Olomouckého kraje, máte opět plno možností, kam se podívat. Tahákem poslední doby je Dolní Morava ubytování https://hpapartmany.cz. Ale Olomoucký kraj zasahuje od Hranické propasti, přes hrad Helfštýn, Jeseník až po Zlaté hory.

Hluboká nad Vltavou

Jestli něco České republice chybí, tak je to samozřejmě moře, ale jinak je naše malá zemička plná zajímavostí, hradů, zámků, přírodních zajímavostí a vlastníkem nejednoho zápisu v seznamu UNESCO.

Ukažte svým dětem, co všechno vytvořili naši předkové a pěstujte v nich hrdost na naši zemi. Je toho opravdu hodně co nabízí všech 14 krajů naší republiky a je ostuda, pokud děti neznají naše nejznámější památky, které k nám jezdí obdivovat turisté z celého světa, jako je Hluboká nebo Český Krumlov. Dopřejte jim dovolenou u moře, ale zároveň je vezměte do Prahy do Orloj a Václavské náměstí, ať to neznají jen z fotek při výuce zeměpisu.