Press "Enter" to skip to content

Bydlení, které je levnější než konkurence

0

Najít si dnes bydlení, které by bylo dostupně za férovou cenu, je nemožné. Řeč však není pouze o velkých městech. Tato problematika se čím dál tím častěji dotýká i menších obcí, kde by mělo být levněji, nicméně ne vždy tomu tak je. Je potřeba zmínit, že v menších městech jsou i platy nižší, takže nižší cena za bydlení je zde logickou, nicméně se nejedná o žádnou velkou výhodu. Byty se dnes vůbec nestaví, respektive se jich buduje málo, takže se dá předpokládat, že trend zdražování bude i nadále pokračovat.

Řadové domy

Kdo má v plánu koupit si v budoucnu vlastní bydlení, měl by se poohlédnout raději po něčem jiném, než je klasika. Standardní byty jsou dnes už víceméně luxusem a pokud lidé něco houfně kupují, pak jsou to maličké garsonky, případně různé alternativy. Ty nemusí být za všech okolností špatné. Kupříkladu nový mobilní dům může fungovat jako pěkné bydlení pro dva až tři jedince.

Vybavené jsou dobře

Mobilní domy jsou v zahraničí poměrně hojně využívané již několik generací, nicméně v našich zeměpisných šířkách nemají takovou popularitu, jak by si jistě zasloužili. Vzhledem ke stále stupňujícím se cenám obytných nemovitostí je však vysoce pravděpodobné, že o ně vzroste v dohledné době zájem. Jsou mnohem levnější než byty, a navíc poskytují prakticky ten samý komfort. Ty nejlepší verze jsou nejen dostatečně rozměrně pro pohodlné, ale zároveň jsou velice dobře zařízené. Řeč však není pouze o nábytku, ovšem také o různých elektrospotřebičích, které musí denně využívat každý z nás. Díky tomu vlastně není nutné nakupovat nic navíc, jelikož vše je jich součástí základního vybavení.

Šedý dům

Příjemným bonusem pro mnohé zájemce je jistě i fakt, že se nemusí kdovíjak zdržovat s papírováním, které je v tomto případě opravdu velmi základní. Stačí podepsat smlouvu a je možné hned bydlet. maximálně pak bude potřeba zajít provést ohlášku na stavební úřad, ale to je tak všechno.