Press "Enter" to skip to content

Už jste byli v Americe?

0

Protože je Amerika takzvaně za velkou louží, byla pro mnohé z našinců po dlouhé věky takřka nedosažitelnou. Plout tam za dávnějších dob lodí představovalo dlouhou, strastiplnou a nejednou i nebezpečnou pouť, již si mnozí netroufli podstoupit a vesměs ani nemohli dovolit, a pak se tam nedalo zase snadno dostat z toho prostého většině z nás dosud známého důvodu, jímž bylo rozdělení světa a železná opona, přes kterou bylo pomalu stejně složité se dostat, jako přeplout oceán.

Ale to všechno už je minulost. Dnes už jsou dostupné alternativy cestování, jež umožňují se dostat do Spojených států klidně i v řádu pouhých hodin, a kromě omezení souvisejících s koronavirem se nám do cesty nestaví už vůbec nic. Dokonce ani vízum. A proto se do ‚Ameriky‘ může podívat pomalu každý z nás.

letící stro

Co taková cesta do tohoto zámoří obnáší? Obvykle se to vyřeší jednoduše tím, že si člověk pořídí pas a koupí letenku. A když to chce mít maximálně jednoduché, koupí si letenku přes internet, kde se to zařídí rychle, odkudkoliv a kdykoliv a kde je zároveň dost přehledně srovnaných nabídek.

Ale navzdory možnostem, jež dnes máme, je tu stále ještě mnoho těch, kdo nikdy v USA nebyli. A nebyli tam nejen proto, že by snad měli nějaké ideologické zábrany, ale prostě proto, že na takovou cestu neměli peníze. Protože to víte – jde o tisíce kilometrů dlouhou pouť, a to zákonitě něco stojí. A to někdo se skoupými příjmy zkrátka zaplatit nedokáže.

odlet Airbusu

I když by to vlastně zaplatit dokázal, kdyby věděl, jak na to. Jenže mnozí z nás prostě doposud nevědí, že existují kromě drahých nabídek i laciné alternativy, díky nimž lze cestovat i tehdy, když není člověk zámožný.

Navštívit lze s pomocí takové levné letenky Los Angeles https://levneletenky.cz/letenky-do-los-angeles i jiná místa, a to klidně i skoro za pakatel. Jenom to chce vědět, kdy a kde shánět zlevněné letenky na poslední chvíli.

Zkuste to v tomto vyhledávači a třeba bude i pro vás Amerika dostupným cílem.

2/5 - (2 votes)